Menu
Město Touškov
Město
Touškov

S čím Vám můžeme pomoci?

rozšířené vyhledávání

Sbírka pro potřebné

sbirka diakonie

Vážení občané, v současné nelehké době neustále vzrůstají požadavky na materiální pomoc LIDEM V NOUZI. Ve spolupráci s Diakonií Broumov vyhlašujeme sbírku pro potřebné. Máte doma nepotřebné oblečení, hračky, obuv či potřeby do domácnosti? Pojďme společně pomoci lidem v nouzi.

Sbírka proběhne ve dnech 24. a 25. února ve dvoře úřadu.

pátek   24.2. 2023 od 8 do 18 hod.
sobota 25.2. 2023 od 8 do 11 hod.

ℹ️ Co můžete přinést uvádíme v letáčku. Srdečně děkujeme hlavně jménem lidí, kteří naši pomoc potřebují! Děkujeme i za sdílení.

Datum vložení: 10. 2. 2023 13:03
Datum poslední aktualizace: 10. 2. 2023 13:06
Autor: Správce Webu
info-img1

Kůští

Kůští je součástí Města Touškova jako jeho městská část nazývaná též eklávou. Jedná se o malebnou obec s velkorysou návsí, která je z části stále osázena velkými usedlostmi, které dokazují někdejší prosperitu obyvatel. Kůští se z historických dob poprvé vynořuje roku 1341, kdy je společně s Dolním Vlkýšem jmenována jako součást panství Komberk. Při pohledu na staré i současné mapy můžeme konstatovat, že když bylo Kůští založeno, jednalo se o rozmyšlenou funduaci. Kůští disponuje krásnými klasicistními statky, mezi kterými vynikají čp. 5 a 9. Dále pak rozsáhlá usedlost čp. 6 z poloviny 19. století, která je naprosto unikátní svým autentickým dochováním. Uprostřed návsi se nachází malebná kaplička sv. Jana Křtitele se zvoničkou.

Mikroregion Touškovsko

Mikroregion Touškovsko je svazek obcí v okresu Plzeň-sever, jeho sídlem je Město Touškov a jeho cílem je ekonomický rozvoj, rozvoj venkova, kvality života, ochrana životního prostředí, rozvoj cestovního ruchu a propagace regionu. Sdružuje celkem 6 obcí a byl založen v roce 2006. www.touskovsko.cz

info-img2

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na

nahoru