Menu
Město Touškov
Město
Touškov

S čím Vám můžeme pomoci?

rozšířené vyhledávání

Zájem o provozování televizního nebo rozhlasového vysílání s původním programem prostřednictvím družic, kabelových systémů nebo zvláštních přenosových systémů, a zemského digitálního vysílání prostřednictvím vysílačů (DVB-T)

3. Pojmenování (název) životní situace

Zájem o provozování televizního nebo rozhlasového vysílání s původním programem prostřednictvím družic, kabelových systémů nebo zvláštních přenosových systémů, a zemského digitálního vysílání prostřednictvím vysílačů (DVB-T)

4. Základní informace k životní situaci

Fyzická / právnická osoba chce provozovat vlastní televizní nebo rozhlasové vysílání s původním programem prostřednictvím družic, kabelových systémů nebo zvláštních přenosových systémů, nebo zemské digitální vysílání prostřednictvím vysílačů (DVB-T).

5. Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)

  • Fyzická osoba, má-li plnou způsobilost k právním úkonům a splňuje podmínky stanovené pro podnikání v České republice zvláštním právním předpisem.
  • Právnická osoba, která splňuje podmínky stanovené pro podnikání v České republice zvláštním právním předpisem; má-li právnická osoba formu akciové společnosti, je nezbytné, aby její akcie zněly na jméno.
Zahraniční osoba, která nemá v České republice organizační složku nebo trvalý pobyt, je povinna ustanovit si zástupce v České republice, oprávněného jednat za ni ve věcech upravených zákonem.

6. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájí z podnětu žadatele licenční řízení; účastníkem řízení je pouze žadatel o licenci.
Na udělení licence je za splnění všech zákonem stanovených náležitostí právní nárok, s výjimkou případů dle § 25 odst. 5 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

7. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace

Podáním žádosti o udělení licence na příslušném formuláři.

8. Na které instituci životní situaci řešit

9. Kde, s kým a kdy životní situaci řešit

 

10. Jaké doklady je nutné mít s sebou

Požadované doklady jsou součástí příslušného formuláře žádosti o udělení licence.

11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici

Veškeré formuláře žádostí jsou k dispozici na internetových stránkách Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, příp. v budově Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

12. Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit

  • Za přijetí žádosti o udělení licence k provozování televizního vysílání se hradí správní poplatek ve výši 90 000 Kč.
  • Za přijetí žádosti o udělení licence k provozování místního televizního vysílání se hradí správní poplatek ve výši 50 000 Kč.
  • Za přijetí žádosti o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání se hradí správní poplatek ve výši 25 000 Kč.
Správní poplatek uhraďte na číslo účtu: 3711-19223001/0710, vedený u České národní banky; variabilní symbol si vygenerujte na internetových stránkách Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

13. Jaké jsou lhůty pro vyřízení

Nemá- li žádost veškeré zákonem stanovené náležitosti, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řízení přeruší a vyzve žadatele k jejich doplnění; obdobně se postupuje v případě nezaplacení správního poplatku.
Pokud má žádost veškeré zákonem stanovené náležitosti, nařídí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve lhůtě 30 dnů od podání žádosti ústní jednání, ve kterém účastník navrhuje programovou skladbu.
Účastníci řízení se při ústním jednání mohou dát zastoupit zvoleným zástupcem; nechá-li se účastník řízení zastupovat, předloží zástupce Radě pro rozhlasové a televizní vysílání písemnou plnou moc.

14. Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace

Pracovníci odborných útvarů Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

15. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány

Další činnosti nejsou stanoveny.

16. Elektronická služba, kterou lze využít

Případný dotaz můžete zaslat prostřednictvím elektronického formuláře.

19. Jaké jsou opravné prostředky a jak se uplatňují

Proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání je možno podat žalobu dle zákona č. 150/2002 Sb., soudní řád správní, ve znění pozdějších předpisů.

20. Jaké sankce mohou být uplatněny v případě nedodržení povinností

Pokutu až do výše 10 000 000 Kč uloží Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tomu, kdo provozuje vysílání, aniž je k tomu oprávněn.

23. Informace o popisovaném postupu (o řešení životní situace) je možné získat také z jiných zdrojů a v jiné formě

24. Související životní situace a návody, jak je řešit

 

28. Popis byl naposledy aktualizován

24.06.2015

29. Datum konce platnosti popisu

Bez časového omezení.

info-img1

Kůští

Kůští je součástí Města Touškova jako jeho městská část nazývaná též eklávou. Jedná se o malebnou obec s velkorysou návsí, která je z části stále osázena velkými usedlostmi, které dokazují někdejší prosperitu obyvatel. Kůští se z historických dob poprvé vynořuje roku 1341, kdy je společně s Dolním Vlkýšem jmenována jako součást panství Komberk. Při pohledu na staré i současné mapy můžeme konstatovat, že když bylo Kůští založeno, jednalo se o rozmyšlenou funduaci. Kůští disponuje krásnými klasicistními statky, mezi kterými vynikají čp. 5 a 9. Dále pak rozsáhlá usedlost čp. 6 z poloviny 19. století, která je naprosto unikátní svým autentickým dochováním. Uprostřed návsi se nachází malebná kaplička sv. Jana Křtitele se zvoničkou.

Mikroregion Touškovsko

Mikroregion Touškovsko je svazek obcí v okresu Plzeň-sever, jeho sídlem je Město Touškov a jeho cílem je ekonomický rozvoj, rozvoj venkova, kvality života, ochrana životního prostředí, rozvoj cestovního ruchu a propagace regionu. Sdružuje celkem 6 obcí a byl založen v roce 2006. www.touskovsko.cz

info-img2

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na

nahoru