Menu
Město Touškov
Město
Touškov

S čím Vám můžeme pomoci?

rozšířené vyhledávání

Cestovatelská přednáška: KUBA

Kdy: 10. 2. 2024 17:00

Kde: KCMT

KUBA

Již po několikáté se v Touškově vydáme zjistit, že Nic Není Nemožné! Tentokrát vyrazíme s Kubou na Kubu! Bude to cesta plná kontrastu, uvědomění a krásné přírody. Bude to návrat o několik desetiletí zpátky, ale taky překrásná příroda údolí Viñales, návštěva mogot a tabákových plantáží.

Typ akce: ostatní (přednáška)

Navštívíme také několik koloniálních měst a samozřejmě starou Havanu! Podíváme se na farmy s tabákem, cukrovou třtinou nebo si povíme, jak se vyrábí doutníky.

Na přednášku Vás zve Město Touškov. Vstupné dobrovolné. Rezervace míst na tel. 606 714 294.

Další informace

Adresa místa konání

KCMT, Kostelní 108, Město Touškov

Organizátor

Město Město Touškov
Datum vložení: 24. 1. 2024 8:35
Datum poslední aktualizace: 24. 1. 2024 8:36
Autor: Správce Webu
info-img1

Kůští

Kůští je součástí Města Touškova jako jeho městská část nazývaná též eklávou. Jedná se o malebnou obec s velkorysou návsí, která je z části stále osázena velkými usedlostmi, které dokazují někdejší prosperitu obyvatel. Kůští se z historických dob poprvé vynořuje roku 1341, kdy je společně s Dolním Vlkýšem jmenována jako součást panství Komberk. Při pohledu na staré i současné mapy můžeme konstatovat, že když bylo Kůští založeno, jednalo se o rozmyšlenou funduaci. Kůští disponuje krásnými klasicistními statky, mezi kterými vynikají čp. 5 a 9. Dále pak rozsáhlá usedlost čp. 6 z poloviny 19. století, která je naprosto unikátní svým autentickým dochováním. Uprostřed návsi se nachází malebná kaplička sv. Jana Křtitele se zvoničkou.

Mikroregion Touškovsko

Mikroregion Touškovsko je svazek obcí v okresu Plzeň-sever, jeho sídlem je Město Touškov a jeho cílem je ekonomický rozvoj, rozvoj venkova, kvality života, ochrana životního prostředí, rozvoj cestovního ruchu a propagace regionu. Sdružuje celkem 6 obcí a byl založen v roce 2006. www.touskovsko.cz

info-img2

Mobilní aplikace

Aktuální informace od nás
Přímo ve vašem telefonu
Více o aplikaci
Stáhněte si naši mobilní aplikaci na

nahoru